Co warto zwiedzić nad morzem

Co warto zwiedzić nad morzem

by Monika

Wybierz się na wycieczkę pływacką

Jeśli jednak Bałtyk zrobi się zbyt zimny, zawsze masz możliwość kąpieli w AquaParku w Sopocie. Zewnętrzne i wewnętrzne zjeżdżalnie, jacuzzi, leniwa rzeka, 25-metrowy basen czy całoroczny basen zewnętrzny (doskonały do ​​łagodnej kąpieli) sprawią, że zmokniesz :).
Łódka hybrydowa „Jule” zaoferuje wakacje po drugiej stronie jeziora. Z pojemnością 110 osób na pokładzie, zapewnia również stałe miejsca na 10 rowerów i 2 wózki inwalidzkie. Łódka hybrydowa „Jule” płynie z mola w Mielnie do Jamna (ul. Prądno) – ok. 30 minut żeglugi, z molo w Uniescie (za budynkiem Blue Marine) – ok. 20 min….

Odwiedź niektóre miejsca historyczne

Wśród naszych propozycji znajdziecie Państwo zabytki woj. Psy syberyjskie dla dorosłych i dzieci, niezwykłe pomniki, cuda natury, a także klimatyczne ruiny, niezwykłe miasteczka i mniej znane wesołe miasteczka. Czasem aż trudno uwierzyć, że coś takiego można znaleźć w Polsce!
W województwie podkarpackim odkryjesz miejsca, których tajemnice do dziś pobudzają wyobraźnię. Z tajemniczymi zamkami i pałacami, pięknymi i często tajemniczymi drewnianymi budynkami sanktuariów, czy wyjątkowymi zakątkami ukrytymi głęboko w Bieszczadach… Tym razem nasza propozycja tajemniczego miejsca na Podkarpaciu uraduje kolejnych miłośników militariów. Schron kolejowy w Stepping to jeden z najbardziej tajemniczych i ciekawych obiektów w okolicy. W 1940 roku Wehrmacht zbudował na Podkarpaciu kwaterę główną w ramach operacji planowania wojny przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Główny obiekt znajduje się we wsi Stępina koło Strzyżowa. Tajemniczy budynek ukończono latem 1941 roku. Głównym obiektem kompleksu jest żelbetowy schron tunelowy, do którego można dojechać koleją. Tunel ma około 400 metrów długości, a ściany mają ponad 2 metry grubości. Po wojnie tajne schronisko było nadzorowane przez wojsko, ale wojsko nie wiedziało, jak z obiektu korzystać, dlatego w latach 60. wydzierżawiono je rzeszowskiemu oddziałowi Narodowego Banku Polskiego, a następnie przejęto przez lokalną rolniczą spółdzielnię produkcyjną I służył do uprawy grzybów. Sanktuarium było dobrze utrzymane przez cały ten czas i dlatego jest dobrze zachowane. Obecnie jest otwarty dla publiczności. Zobacz, gdzie ukrywa się pociąg!

Ile kosztują wakacje nad morzem

Sprawdź piękne plaże

Kolejna piaszczysta plaża co roku podbija serca turystów swoim niepowtarzalnym klimatem, przyjazną atmosferą i pięknym 220-metrowym molo. Bez problemu mogliśmy na nim umieścić nasze pupile i skorzystać z wielu atrakcji. Nieopodal znajdziemy na przykład niezwykły pomnik zaślubin Polski z morzem, znajdujący się na Bulwarze Jana Szymańskiego. Niestety centralna część Kołobrzeskiej Plaży jest bardzo zaludniona, a to ze względu na popularność tego miejsca. Dlatego jeśli zależy nam na większej intymności, warto wybrać Zachodni Brzeg, czyli Grzybowo. W otoczeniu lasów sosnowych znajduje się hotel Saltic Resort & SPA. Poza urokliwym położeniem (ok. 3 minuty od plaży) hotel posiada basen oraz restaurację serwującą dania oparte na unikalnych produktach regionalnych.
Plażowicze również będą zachwyceni Dębkami. Miejscowa plaża położona jest przy nadmorskim lesie, z dala od zabudowań i hałasu. Piasek jest tam prawie biały. W niektórych miejscach ma ponad 100 metrów szerokości i rozciąga się na kilka kilometrów. Od lądu oddzielona jest niskimi wydmami. W sezonie plażowym można wypożyczyć skuter wodny lub nauczyć się windsurfingu. Na zachód od plaży kończy się rzeka Piašnica. To jedna z największych atrakcji plaży. Dębki znane są również z plaży nudystów za Piaśnicą. Ciągnie się przez kilka kilometrów w kierunku Białej Góry.

You may also like

1 comment

Ignacy 14 lutego, 2023 - 7:51 pm

W tym roku wybieram się nad morze z rodziną super artykuł co można zwiedzać nad morzem, dziękuje za porady

Reply

Leave a Comment