Ile kosztują wakacje nad morzem

Ile kosztują wakacje nad morzem

by Monika

Które nadmorskie miasto w Wielkiej Brytanii oferuje najlepsze widoki?

W tej części Wielkiej Brytanii półwysep Gower jest jednym z najpiękniejszych zakątków Walii i wartym odwiedzenia. Amatorom pragnącym odpocząć z dala od tłumów szczególnie polecamy Rhossili, wioskę niedaleko Swansea, znaną z przepięknej zatoki i plaż uważanych za jedne z najpiękniejszych w Europie. Ten wyjątkowy zakątek jest ulubieńcem surferów ze względu na wysokie fale i doskonałe warunki do opalania. To także ulubione miejsce miłośników długodystansowych trekkingów, którzy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu pięknych, zapierających dech w piersiach krajobrazów. W czasie odpływu warto wspiąć się na dwa wzgórza w pobliżu Rhossili: Worm’s Head i Burry Holms, skąd widać cały półwysep. Ważne jest, aby pamiętać, aby cofnąć się w czasie, aby nie utknąć w tym pięknym obszarze, który jest odcięty podczas przypływu. Rhossili to prawdziwe miasto, więc warto zarezerwować tu nocleg z wyprzedzeniem. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.enjoygower.com
Godzina jazdy pociągiem z Londynu wystarczy, by wylądować w Brighton, pełnym urokliwych, klimatycznych kawiarni. Jest to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Wielkiej Brytanii. Życie w Brighton to zgiełk, więc spotkasz tu wielu ludzi, którzy lubią dobrze się bawić. Parki, ogrody, galerie, muzea i rezydencje królewskie to tylko niektóre z atrakcji. Jest tu również wiele festiwali, w tym Brighton Festival (http://www.brightonfestival.org) w maju, jeden z największych i najbardziej ekstrawaganckich festiwali artystycznych w Wielkiej Brytanii, oraz Autumn Food Festival, podczas którego prezentowane są typowe produkty i przysmaki Regionalny. Uwagę zakupoholików przyciąga również duża liczba markowych butików i sklepów. Więcej informacji: http://pl.visitbrighton.com/

Ile kosztują wakacje nad morzem

Które nadmorskie miasto w Wielkiej Brytanii ma najszerszą ofertę zakwaterowania?

Czy to w małej miejscowości, czy w dużej, znajdziemy ciekawe i tanie noclegi. Noclegi i Pokoje, Domy i Apartamenty to największa liczba obiektów w polskiej kategorii nadmorskiej. W tych większych miejscowościach znajdziesz także hotele, domki letniskowe i zajazdy, które są chętnie rezerwowane głównie przez bogatszych członków naszego społeczeństwa.
Pokoje nad morzem to bogata oferta – oferuje je wiele obiektów – hotele i pensjonaty, ośrodki wczasowe i małe pensjonaty. Niektóre obiekty oferują tylko noclegi, inne oferują szerszy wachlarz usług – wyżywienie i noclegi – lub przynajmniej śniadania (aby nie trzeba było rano tarzać), place zabaw dla dzieci, miejsca do wypoczynku w ogródku, wypożyczalnie sprzętu rozrywkowego. Kolejną zaletą wyboru pokoju nad morzem może być cena – zwykle pokój jest tańszy niż mieszkanie lub dom (zwłaszcza gdy 3-osobowa rodzina wyjeżdża na wakacje, większość domków to 6-8 osób).

Które nadmorskie miasto w Wielkiej Brytanii oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny?

– Te koszty to czasem 50 zł od osoby za dobę – mówi Karol Wiak. – Bardzo ważny jest też wybór lokalizacji – choć w każdej nadmorskiej miejscowości obserwowaliśmy spadki cen, to najbardziej korzystnie to wyglądało w mniejszych miejscowościach. Dostępne tu obiekty dobiegają końca sezonu i chcą w jakiś sposób zachęcić turystów do skorzystania z ich ofert – tłumaczy ekspert.
Bogata oferta, wysoki standard i ceny na każdą kieszeń – tak w skrócie można by opisać naszą ofertę obiektów nadbałtyckich miejscowości na wakacje nad morzem. Niektóre z nich znajdują się dosłownie przy samej plaży, z innych musimy przejść lub przejechać nawet kilka kilometrów. Pewne jest, że bez względu na to, jakich wyborów dokonamy, będziemy mogli cieszyć się bardzo dobrymi warunkami wypoczynku.

W którym nadmorskim mieście w Wielkiej Brytanii są najlepsze sklepy?

Gdy pogoda nie sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a nad polskim morzem to nie rzadkość, coraz więcej osób trafia na te banery, które sprzedają książki za -70, a nawet -90%. Tak naprawdę bardzo mało jest tak dużych promocji, ale możemy kupić wiele książek, np. połowę pierwotnej ceny.
Brighton Museum of Toys and Models, znajdujące się pod halą stacji, prezentuje około 10 000 historycznych modeli i zabawek na powierzchni wystawienniczej 1200 metrów kwadratowych. Eksponaty obejmują rzadkie oryginały znanych producentów, takich jak Steiff i Bing, zdalnie sterowane samoloty i cenione zabawki. Kolekcja modeli linii kolejowych.

Ile kosztują wakacje nad morzem

Które nadmorskie miasto w Wielkiej Brytanii ma najlepsze plaże?

Kolejna plaża, która od lat znajduje się w czołówce różnych rankingów. Znajduje się w południowej Walii. Półtorej godziny jazdy na zachód od Cardiff. W 2017 roku została wybrana najlepszą plażą w kraju. Ma 3 mile długości i jest bardzo przyjazny psom, więc raczej nie będziemy mieli problemu z chodzeniem z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Polecana również na rodzinne pikniki. I to nie byle kim, dzięki The Independent Magazine. Zielone wzgórza idealnie komponują się ze złotym piaskiem i morzem. Wspaniale było odpocząć w takich warunkach.
Bournemouth to najwyżej położone nadmorskie miasto w Wielkiej Brytanii. Główna plaża w Bournemouth to jedno z ulubionych miejsc Brytyjczyków. Szczególnie widać to w lipcu i sierpniu, kiedy w weekendy opala się ponad 100 000 osób. Przy ponad 11 kilometrach linii brzegowej każdego roku sprzedaje się około 750 000 lodów! Bournemouth jest pełne wakacyjnej atmosfery przez cały rok, a nowy trend butikowych hoteli i pensjonatów przyciąga coraz więcej młodych turystów. Od kwietnia do września miejscowi hipsterzy organizują imprezy na łodziach w Poole Harbour wokół Old Harry’s Rock – trzech kredowych formacji – które wyznaczają najbardziej wysunięty na wschód punkt Wybrzeża Jurajskiego i zostały wpisane przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

You may also like

1 comment

karolina 14 lutego, 2023 - 7:59 pm

świetne informacje, wiem jaki budżet powinnam przygotować na wakacje nad morzem

Reply

Leave a Comment