Jaki krem do opalania kupić

Jaki krem do opalania kupić

by Monika

Zastosuj krem ​​​​przeciwsłoneczny 30 minut przed wyjściem na zewnątrz

Preparat ochronny należy nałożyć na suchą skórę 15 – 30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Kremy do twarzy z filtrami należy stosować codziennie podczas normalnych czynności, a nie tylko wtedy, gdy planujemy opalanie. Nałożenie podkładu z filtrem na twarz nie wystarczy, zawsze używaj jako bazy kremu nawilżającego z SPF co najmniej 30. Pamiętaj, aby zastosować najwyższy filtr na elementy, które odstają od naszego ciała, takie jak nos, uszy, ramiona, szyja. Choć producent gwarantuje wodoodporność kosmetyku, to po wyjściu z wody i wyschnięciu preparat z filtrem ponownie aplikuje się na skórę. Nawet jeśli nie można zmyć balsamu, czynnik się rozkłada, dlatego co 2-4 godziny należy nakładać nową warstwę.
Aby zapewnić odpowiednią ochronę skóry, należy ponownie nakładać krem ​​​​przeciwsłoneczny co najmniej co 2 godziny. Częściej, jeśli się pocisz lub pływasz. Najlepiej powtórzyć aplikację po wyjściu z wody i wytarciu ręcznikiem. Krem zwykle wyciera się i pozostawia na myjce, a nie na skórze.

Wybierz filtr przeciwsłoneczny, który zapewnia ochronę zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB

Filtry chemiczne chronią skórę przed promieniami UVA lub UVB, pochłaniając je i przekształcając w bezpieczne ciepło. Niektóre z nich mogą powodować alergie, dlatego przed zakupem należy zapoznać się ze składem produktu. Na szczęście allecco.pl oferuje mleczko do opalania. Koncentruje się na kosmetykach do skóry o hipoalergicznych formułach. Na szczególną uwagę zasługuje suchy olejek ochronny Pharmaceris S SPF 50+.
Z kolei filtry mineralne (fizyczne) odbijają promieniowanie UV od skóry. Chronią ją przed promieniowaniem UVA i UVB w szerszym zakresie niż filtry chemiczne. Ponadto są mniej podatne na alergie, dlatego są lepsze dla dzieci i dorosłych o wrażliwej skórze. Minusem jest jednak to, że utrzymują się na skórze krócej niż filtry chemiczne, a ponadto pozostawiają na skórze białawy film.

Wybierz najlepszy dla siebie filtr przeciwsłoneczny

Upewnij się również, że twój makijaż zawiera filtr przeciwsłoneczny o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF) 30 lub wyższym. SPF to poziom ochrony, jaki zapewnia filtr przeciwsłoneczny przed promieniowaniem UVB. W przypadku małych dzieci zawsze stosuj wyższą ochronę, makijaż SPF 50.
W przypadku produktów z filtrami do stosowania podczas opalania można uzyskać gęstszą konsystencję, która pozostawia świecący film na ciele. Do makijażu najlepiej używać kremów lub płynów, które są lekkie, matowe i nie obciążają skóry.

You may also like

1 comment

Paulina 14 lutego, 2023 - 7:52 pm

Przydatny artykuł teraz wiem jaki krem do opalania wybiore w lecie

Reply

Leave a Comment